Výběr článků podle 'Akce a události'

Z Nebřežin do Obory po nové silnici

Od konce roku 2021 jezdíme z Nebřežin do Obory po nově opravené silnici! Dříve druhá nejhorší silnice v České republice se tímto dostala do 21. století.

Dodavatelem je společnost ALGON, a.s. a cena opravy přibližně 15 mil. 300 tis. Kč. Více o této veřejné zakázce najdete na stránkách EZAK.

Dodatek: velká škoda zúženého úseku před Oborou, kde se řidiči stále bojí o zrcátka při míjení protijedoucích aut.

Pomozte na svět knížce „Patlas zvířat“

Děkujeme všem, kteří podpořili knížku Patlas zvířat. Knížka byla vydána v červnu 2021 a vy si ji můžete objednat v e-shopu nebo koupit u všech dobrých knihkupců.

Její autorkou je dvacetiletá studentka grafického designu Eliška Svobodová. Ráda tvoří, maluje, čte a hraje na klavír. Baví ji vytvářet originální knížky s barevnými ilustracemi jako je Patlas. Ráda jezdí do Nebřezin a čerpá zde další inspiraci pro svoji tvorbu.

Knížka je založená především na vtipných ilustracích zvířat. Doprovází je texty obsahující fakta o zvířatech a slovní hříčky vycházející z jejich názvu. Potěší především rodiče s dětmi, ale i všechny, kteří se rádi smějí a nebrání se hře se slovy.

[Celý článek →]

Zvon Benedikt

Zvon Benedikt je nový zvon z roku 2019, který po necelých 300 letech nahradil původní historický zvon v nebřezinské kapličce. Starý zvon už byl tak poškozen, že nebylo možné jej dále používat. O nový zvon se významně zasloužil pan František Zídek spolu s dalšími občany Nebřezin a mnoha přispěvateli.

16. listopadu 2019, den před 30. výročím sametové revoluce, proběhlo představení a slavnostní požehnání nového zvonu „BENEDIKT“. Díky této slavnosti si každý zájemce mohl zblízka prohlédnout nový zvon, protože po jeho zavěšení v kapličce už to nebude možné. A důvodem této akce bylo také posvěcení zvonu Otcem Holotou. Návrat hlasu zvonu do života obce v jistém smyslu završuje dlouholetý projekt obnovy památek v Nebřezinech.

[Celý článek →]

Legrační procházka Nebřezinami – 2013

dscn0105V sobotu ovládly Nebřeziny již třetím rokem maškary, které se vydaly od domu k domu, aby předvedly svou nápaditou mysl a pozvedly náladu obce v tak chmurném počasí, jaké připadlo na toto odpoledne. Navzdory zimě vykročili všichni otužilci z teplé hospody, ale jistě nelitovali, když se u každých vrat nalévala kořalka na zahřátí. Po prudkém alkoholovém rozjezdu přišla ta správná nálada a následovala i výkrmná část procházky. A protože se v průvodu nacházelo krásné selátko, očekávali jsme tučné vepřové hody. Jenže jednoho vepře by bylo pro Nebřeziny málo, tak jsme dali pašíkovi milost. [Celý článek →]

Dětský den v Nebřezinech – 2012

img_6223V sobotu se na hřišti v Nebřezinech rozjela dětská zábava, připravovaná na oslavu Dne dětí. Přišly se pobavit všechny věkové kategorie, i děti odrostlé… 🙂 , mám na mysli tatínky. Pro ty, kteří akci připravovali, bylo nadšení soutěžících největším potěšením. Děti asi nejvíce uchvátila jízda na konících, také si mohly vyzkoušet jak zastřelit divočáka, a kromě dárků si odnesly domů i skoro opravdové tetování na těle. [Celý článek →]

Salto s vrtulníkem a Den ve vzduchu 2012

dsc_2549_0Poslední dubnový víkend patřil v Plasích každoročnímu leteckému dni. Letos šlo u jubilejní 10. ročník Dne ve vzduchu s rádiem Kiss Proton. K již tradičním vyhlídkovým letům, seskokům parašutistů, ukázkám hasičů a záchranářů opět přibyli speciální hosté a ukázky. [Celý článek →]

Dětský den v Nebřezinech – 2010

img_0876Nazdar svišťata, jak jste si užili minulou sobotu parádní dětský den? Koukám se na fotky a vidím samé vysmáté obličejíčky. Jak se sami sobě na fotkách líbíte? No slušelo vám to tam všem moc. A vy, co jste nebyli, tak poslouchejte, o co jste přišli.

[Celý článek →]

Dětský den v Nebřezinech – 2009

p1100923Celé Nebřeziny se sešly na tradiční den dětí v sobotu 6. 6. 2009 na hřišti u řeky Střely.Byl zahájen ve 13 hodin klasickými dětskými disciplínami. Soutěže byly hojně obsazeny dětskými návštěvníky. I přes velkou nepřízeň počasí se našlo pár odvážlivců, kteří se pokusili překonat řeku Střelu na lyžích. Již tradiční samozřejmostí byl doprovod živé hudby. [Celý článek →]

Žena na křídle – Wing Walkers v Plasích

wingwalkersLetecká show Den ve vzduchu na plaském letišti přinesla v roce 2009 opět jednu skvělou premiéru. Poprvé v České republice vystoupil německý tým Wing Walkers s Peggy Krainz – ženou na křídle.

[Celý článek →]

Dětský den v Nebřezinech – 2008

p1040331Dne 31.5.2008 se v Nebřezinech uskutečnila oslava dne dětí, opět za vydatné podpory sponzorů a MÚ Plasy, kterým bychom tímto chtěli velice poděkovat. [Celý článek →]